ДВЕ НАГРАДЕ НА КОНКУРСУ ЗА НАЈЛЕПШУ ДЕЧЈУ ПЕСМУ

Датум: 02. Jun 2021 09:02 Категорија: Новости из школе

У понедељак, 31. маја 2021. године уручене су награде учесницима 12. Конкурса ивањичког Дома културе за најлепшу дечју песму.
Награђене су ученице Бојана Караклајић (треће место у категорији ученика од првог до четвртог разреда) и Ивана Оцокољић (треће место у категорији ученика од петог до осмог разреда). Поред њих, песме још 13 ученика наше школе улепшале су и употпуниле овогодишњи зборник: Давида Драшковића, Марка Матијевића, Филипа Караклајића, Марине Томић, Александра Милинковића, Милана Радојичића, Миле Томић, Милице Томић, Стефана Мунитлака, Јулијане Караклајић, Иване Мунитлак, Русе Рајевић, Катарине Стојковић. Већина њих присуствовала је свечаности у Плавој сали Дома културе и том приликом им је уручен зборник "Пупољци". На речи Бранка Миљковића да ће поезију сви писати подсетила нас је Хаџи Снежана Златић, организаторка програма Дома културе Ивањица. Песма је запис уверења да поезија може освојити све, да ће је сви писати и да ће припадати свима. Песме наших малишана освојиле су нас чистотом, лепотом и племенитошћу и зато нам припадају као најљупкије духовно добро.