ПРВО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ЦРВЕНОГ КРСТА „КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ”

Датум: 12. Maj 2021 08:38 Категорија: Новости из школе

На конкурсу који традиционално расписује Црвени крст Србије, ученици наше школе - Јована Краковић VIII-2, Марија Драшковић V-2 и Радован Матовић V-2, уз менторство наставнице српског језика Марије Вуковић Ђедовић - освојили су прво место на републичком нивоу. Победили су у категорији најбољег промотивног филма на тему „Крв живот значи”.
Данас, у оквиру обележавања Недеље Црвеног крста, а поводом 11. маја, Националног дана добровољног давања крви, представници Црвеног крста Ивањице победничкој екипи уручили су награде.
Велика нам је част, радост и задовољство, а пре свега - како појединачна, тако и колективна одговорност - што смо се одазвали акцији подизања свести о важности добровољног давања крви, нарочито у овим епидемиолошки изазовним временима, која су утицала и на избор основних мотива филма.
Филм можете погледати на Јутјуб каналу наше школе.