Дан школе

Датум: 13. Novembar 2018 08:37 Категорија: Новости из школе

Свечаним програмом који су припремили ученици и наставници матичне школе и издвојених одељења обележили смо Дан школе, ове године под слоганом „Нека буде дечице као белих рада, нека наша села опет буду млада“, са циљем да јавности скренемо пажњу на проблем одумирања српских села и гашења сеоских школа. Велики демографски пад, одлазак радне снаге у урбане центре и иностранство, гашење привредне активности, само су неки од проблема са којима се село суочава. Број ђака у сеоским школама драстично се смањује. Сматра се да гашењем школа почиње одумирње целог села. Село и школе имаће будућност само ако се у њих буде улагало и створили повољнији услови за живот. Ученици ове школе, бивши, садашњи и будући, свако на свој начин, боре се за опстанак села и зато сматрамо да борба није изгубљена!
ГАЛЕРИЈА