Биографија за поштовање

Датум: 14. Avgust 2016 23:00 Категорија: Новости из окружења

Нови министар просвете, Младен Шарчевић, већ неколико деценија се успешно бави образовањем. Од 1979. је радио као професор географије, потом био директор ОШ „Никола Тесла“ у Раковици, и руководилац актива директора града Београда. Када је законом дозвољено оснивање приватних школа, први је то учинио у нашој земљи – основао је гимназију „Милутин Миланковић“ у Београду. Данас је власник и менаџер престижног образовног система „Руђер Бошковић“ (гимназија, основна школа и предшколска установа).
Господин Шарчевић каже: Жеља ми је да Србија једног дана има успешне младе људе којима је интерес да остану овде и подигну квалитет живота на један виши ниво. То се неће догодити само по себи. Потребно је побољшати ефикасност и квалитет образовања, али и васпитања. На томе се не сме штедети!